Онлайн-семінар «Попередження та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми»
З 2015 року ми відзначаємо 18 листопада як Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
На жаль, ці явища все ще існують як трагічна реальність в наших суспільствах і являють собою серйозні порушення прав дітей, що мають довгострокові і часто згубні наслідки для життя дітей.
Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство над дітьми можуть відбуватися вдома, в школі, під час позакласних занять, на вулиці, по телефону, через веб-камеру або загалом онлайн. У більшості випадків (від 70 до 85%) дані явища заподіюються знайомими людьми, які входять у коло довіри дитини, та завдають довічної шкоди фізичному і психічному здоров'ю дитини. У 90% випадків про акти сексуального насильства не повідомляють у поліцію.
Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства має на меті наступні цілі:
підвищення обізнаності громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство щодо дітей, а також про необхідність запобігання таких випадків;
сприяння відкритому обговоренню питання про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також запобігання та боротьба з стигматизацією жертв.
З метою підвищення обізнаності педагогічних працівників про захист дітей від сексуальної експлуації та сексуального насильства 15 листопада 2022 року на базі комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради проведений онлайн-семінар з теми «Попередження та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми». Під час зустрічі розглядались такі питання:
Що таке насильство?
Види насильства та їх маркери.
Результати дослідження на тему "Сексуальне насильство над дітьми та сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті в Україні" (2020)
Особливості організації просвітницько-профілактичної роботи з дітьми.
Спікери: КЛІМ Світлана Вікторівна, методист навчально-методичного кабінету психологічної служби Рівненського ОІППО, Маркович Галина Михайлівна, психолог комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради.
Сподіваємось на подальшу співпрацю, це була тільки перша частина семінару.
Дякуємо ЗСУ за можливість професійно зростати! Все буде УКРАЇНА!